Lávové kameny

Masáž lávovými kameny urychluje regenerační procesy organismu, stimuluje krevní oběh a uvolňuje svalové spasmy a bolest v kloubech. Díky teplu se byčejná masáž stává jakýmsi obřadem, který je nesmírně příjemný a pozitivně působí nejen na tělo, ale i na duši zákazníka.


Relaxační účinky masáže spočívají v uvolnění blokace důležitých bodů na meridiánech a v rozproudění energie v našem těle. Klient pociťuje příjemné pocity, starosti a stresy samovolně odplývají. Tyto pocity vydrží po několik dnů. Masáž horkými kameny lze doporučit všem, kteří mají problémy se spánkem, s koncentrací, s neschopností se uvolnit a lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem. Pomáhá úspěšně léčit bolesti zad, zažívací potíže, bolesti v šíjové oblasti a bolesti hlavy, poruchy oběhového systému.

Stimulování energie protékající jednotlivými drahami se provádí přikládáním teplých kamenů na pokožku, kde zároveň působí tlakem, který je dán jejich váhou.

Kameny jsou prohřáté ve vodní lázni na 48 až 50°C. Další možností, jak stimulovat energii, je masáž teplými kameny.

Výběr masážní techniky je ovlivněn samotným účelem masáže, tvarem vybraného kamene, jeho teplotou a strukturou. Oba postupy se mohou také kombinovat.

Masáž energetických drah (meridiánů) horkými kameny používá propracovaný systém relaxačních bodů založených na ovlivňování tlakových bodů, které jsou uspořádány v drahách zvaných meridiány. Působit na ně můžeme teplem, tlakem a energií polodrahokamů.

Meridiány -- pomyslné kanálky -- probíhají vertikálně celým tělem. Nazývají se většinou podle orgánů, například podle ledvin nebo močového měchýře, ale jsou mezi nimi čtyři výjimky: dráha obalu srdce, trojitého ohřívače, přední střední (dráha početí) a zadní střední (řídící dráha). Ošetření těchto drah vychází z teorie, že životní síla má protékat celým tělem harmonickým způsobem a každé narušení toku podporuje vznik nemocí. Nerovnováha v energetické dráze určitého orgánu může znamenat, že s příslušným orgánem je něco v nepořádku, ale může také vypovídat o nerovnováze v životním stylu člověka. Protože některé svaly jsou úzce spojeny s určitými orgánovými systémy, lze správným ošetřením obnovit průtok energie svalovým systémem a pomoci tak příslušnému orgánu.